Bizden online teklif iste724 Psikoloji
Ekrem Çulfa, istanbul, Üsküdar, Kadıköy, Acıbadem, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Telefonu, 0533 373 81 23 ,pedagog ile ilgili aramalar, pedagog tavsiye, pedagog istanbul, pedagog anadolu yakası, pedagog devlet hastanesi, pedagog ücretleri, pedagog bölümü, pedagog nedir ne yapar, pedagog gülten, pedagog, Acıbadem Psikolojik Danışmanlık www.acibadempsikolojikdanismanlik.com/ 0533 373 81 23 Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam145
Toplam Ziyaret563866
Üyelik Girişi
Anket
Cinsel Terapiste Gitme Zamanı Geldi mi?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


istanbul Yaşam Koçu Ankara 05447243650
kendiminlideriyim@hotmail.com
AFFET KENDİNİ
17/10/2015

 

 kendini_affet_yaşam_koçu_irfan_cirit

 

 Yaşadığın olayların hepsinden sen sorumlu değilsin. Toplumda var olan sosyal temsiller, ortak algılar sana bazı konularda farkında olmadan baskı yapmış olabilir. Bilinçsizce bazı konularda karar vermiş olabilirsin. Seni bir şekilde bu kararı vermeye itmiştir çevren. Verdiğin karar ile bir hezimete uğramış da olabilirsin.

Bu hezimetin içindeyken, geri dönüp değiştirebileceğin bir durum yok ise, kaygılanman neyi değiştirecek? Kaygılanman ve o konuyu devamlı düşünmen seni daha da karmaşık bir duruma sokacak. Unutma ki, hayal gücün yaşadığın problemleri, zihninde olduğundan 10 kat daha zor çözülebilecek problemler olarak değerlendiriyor. Problemini indirgeyip, özüne odaklanırsan çok daha net çözümler bulabilirsin.

Kendini affet. Hata yapmış olabilirsin. Bunu kabul et. Sen insansın. Hata yapmak da senin için. Zamanla günlük sıkıntılar içerisinde boğuşurken, akıntıya kapılıp kayboluyorsun. Zihnine yapışan geçmişe dair takıntıların ve kaygıların sağlıklı düşünmene engel oluyor ve insanların içerisinde oradan oraya savruluyorsun. Koyduğun hedeflerine ulaşmak için ortadan kaldırdığın bütün engeller bir bir karşına çıkmaya başlıyor. Özfarkındalığın azalmaya başlıyor. İnsan olarak üretme, yaratma gücünü kaybediyorsun. Etrafında havada uçuşan ve kabul edilmiş  önermeleri sen de kabul ediyorsun.

Halbuki sen bir birey olarak farklısın. Farklı yeteneklerin var. Farklı değerlerin var. Emin ol zihninin içinde olup bitenlerin kimse farkında değil. Sadece sen yaşıyorsun ve sen biliyorsun. O yüzden kendine acı çektirmeyi bırak. Sabotajcının hoşuna gidiyor biliyorum sana acı çektirmek. Ama kendi kendine kaygılanıp, kendi kendini üzüyorsun. Ve bunu çevrene yansıtıyorsun. Böylelikle çevrende negatif enerji gelmeye başlıyor senin yüzünden.

Hata yaptıysan hayatın sonu değil. Varsın olsun. Affet kendini. Hiçbirşey tesadüf değil dostum. Yaptıklarının, sana yaptırılanların hepsinin bir sebebi var. Asla tesadüf değil.

Çare sensin dostum. Kendine kızmaktan vazgeç. İlacın sende. Eğer insan çaresiz kalınca, kurtuluş destanı yazabiliyorsa, eğer insan çaresiz kalınca İstanbul’u fethedebiliyorsa, eğer insan çaresiz kalınca ampulu icat edebiliyorsa bu o gücün daima içinde olduğunu göstermez mi? Peki bu gücünü açığa çıkarmanı engelleyen ne, kim? Sensin dostum, önündeki en büyük engel sensin. Hemen şimdi affet kendini!4726 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TELEVİZYON VE AKILLI TELEFONLARA TESLİMİYET - 02/07/2015
Evinize gittiğinizde, herkes televizyonun başındadır hep. Çocuk gün boyu çizgi film izlerken, akşamleyin de annenin mutlaka izlemesi gereken dizileri vardır. Diziler izlenirken hayat iki, üç saatliğine durur.
KARTAL MISIN TAVUK MU? - 31/05/2015
Kendi gücünün farkına var. Doğada en özel yaratılmış olan canlı sensin. Güneşin doğuşuyla birlikte senin dışında bütün canlılar uyanıyor. Sadece sen uyuyorsun saatlerce. Artık uyanma zamanı. Kırılan kanatlarını tamir edebilirsin.
KADİR ABİ - 26/05/2015
“Ben de ayakkabımı boyatmak istiyorum” diye seslendim ayakkabı boyacısı olduğunu anladığım fiziksel engelli adama. Hızlı adımlarla geldi ve tezgahını kurmaya başladı.
KENDİNİ GERÇEKLEŞTİREN KEHANET - 08/05/2015
Düşüncenin kendini yeniden üretme gücü vardır; insan zihni aralıksız olarak aynı düşünceye maruz kaldığında o düşünce zihni etkisine alır ve onunla bağlantılı diğer bütün düşünceler zihinde baş gösterir.
AFGANİSTAN - 02/05/2015
Afganistan İslam Cumhuriyeti, Orta Asya’da yer alan denize sınırı olmayan bir ülke.
DAHA İYİ BİR YAŞAM - 18/04/2015
Hem kendinize, hem de sorumlu olduğunuz kişiler ve çevrenize karşı daha iyi bir yaşam için yeni bir adım atın.
SABOTAJCINIZI TANIYIN - 18/04/2015
Kendini sabotaj; bireye başarısızlığı dışsallaştırma, başarıyı ise içselleştirme olanağı sağlayan bir eylem veya performans ortamının seçilmesidir.
ÇOCUĞUNUZUN GELECEĞİ ELİNİZDE (4) - 27/03/2015
SORUNLARLA BAŞETMEK İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?
HAYAT ÇARKINIZ DENGEDE Mİ? - 27/03/2015
Bir an önce, hayat çarkımızın gerçekten dönüp dönmediğini kontrol edip, eğer dönmüyorsa, dönmesini sağlamak için elimizden geleni yapmalıyız.
 Devamı