Bizden online teklif iste724 Psikoloji
Ekrem Çulfa, istanbul, Üsküdar, Kadıköy, Acıbadem, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Telefonu, 0533 373 81 23 ,pedagog ile ilgili aramalar, pedagog tavsiye, pedagog istanbul, pedagog anadolu yakası, pedagog devlet hastanesi, pedagog ücretleri, pedagog bölümü, pedagog nedir ne yapar, pedagog gülten, pedagog, Acıbadem Psikolojik Danışmanlık www.acibadempsikolojikdanismanlik.com/ 0533 373 81 23 Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan ...
 • Anasayfa
 • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
 • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam127
Toplam Ziyaret578147
Üyelik Girişi
Anket
Cinsel Terapiste Gitme Zamanı Geldi mi?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


Bipolar Bozukluk, Bipolar bozukluğun nedenleri nelerdir?


Psikolog Randevu 0505 767 58 85

Bipolar Bozukluk, Bipolar bozukluğun nedenleri nelerdir?

Bipolar bozukluk, karmakarışık bir kalıtımsal bozukluktur. Yaşanan rahatsızlıktan dolayı, ruhsal değişimler, klinik depresyonlar ya da majör depresyonlar ortaya çıkabilir. Ruhsal dengede yaşanan farklılıklar çok düşük boyutlarda çok ciddi boyutlara kadar uzanabilir. Bazen dakikalar, bazen saatlerce farklı aşamalarda ve birden bire oluşum gösterebilir. Ruh halinde yaşanan farklılıklar birdenbire oluşum göstermişse, bu zaman ‘’ani dönüş’’olarak tanımlanır. Ruh halinde yaşanan farklılıkların yanı sıra bipolar bozukluk yaşayanların fikir ve düşüncelerinde de bir takım bozukluklar yaşanabilir. Algılama bozukluğu ve sosyal aktivitelerde eksiklikler görülebilir.

Bipolar bozukluğun nedenleri nelerdir?

Farklı ruhsal bozukluklar gibi, bipolar bozukluğun sebebi de kesin olarak tanımlanamamaktadır. Bipolar bozukluğun bilindik tek gerçeği kalıtımsal olduğu ve aile içinde farklı bireylerde oluşum gösterebileceğidir.


 ergen psikoloğu pedagog psikolog Aile Danışmanı İlişki Danışmanı Evlilik Öncesi ve sonrası Danışmanı Kariyer koçu Aile koçu öğrenci koçu


Bipolar bozukluk hangi yaş grubunda teşhis edilebilir?

Bipolar bozukluk, özellikle 15 – 25 yaş aralığında ortaya çıkan ve hayat boyu devamlılığını sürdüren bir rahatsızlıktır. Henüz çocuk yaşlarda ve 65 yaş üzerindeki kişilerde nadirde olsa yeni fark edilmiş olarak görülebilir. Bazı vakalarda çok az belirti gözlenirken, bazı vakalarda yaşam standartlarını bozabilecek boyutlarda belirtiler ortaya çıkabilir. Sürekli tekrarlama ve yaşanan gerilemeler, tedavi edilmediği sürece artış gösterebilir. Rahatsızlıktan fazlaca etkilenen hastalar tehlikeli davranışlar ve intihar etme olasılığından uzaklaştırılmak için hastaneye ortamında tedaviye alınabilir. Hastalığın ciddi boyutlarda ilerlemiş vakalarının ortalama %90’ı büyük ihtimalle psikiyatrik hastaneye yatırılmak zorunda kalmıştır.

Bipolar bozuklukta depresyon belirtileri nelerdir?

 • Yorgunluk hissi, enerji kaybı,
 • İştahın azalması, kilo kaybı ya da aşırı iştah ve kilo artışı,
 • Ümitsizlik
 • Uyku bozuklukları, hiç uyumama ya da sürekli uyuma,
 • Korku ve tedirginlik
 • İntiha etme eğilimi
 • Tedavi edildiği halde cevap alınamayan baş ağrısı, sindirim ile alakalı problemler ve kronik gelişen ağrılar
 • Kaygı ve endişe
 • Daha evvel zevk alınan aktivitelerden zevk alamama

Bipolar bozukluğa nasıl tanı konur?

Daha farklı ruh hastalıkları gibi bipolar bozukluğun tanısında da laboratuar tahlillerine ve röntgene ihtiyaç duyulmaz. Doktorun uygulayacağı fiziksel muayene sonucu ortaya çıkan bulgular değerlendirilir. Muayene esnasında özel yaşam ve aile geçmişi de göz önünde bulundurulur.

Ruh halinde değişimlere yol açabilecek ciddi hastalıkları ekarte etmek adına birtakım laboratuvar testlerine ihtiyaç duyulabilir. Ayrıca doktor bipolar bozukluğu tam olarak teşhis edebilmek adına aile bireyleri ile de konuşmaya gerek duyabilir.