Bizden online teklif iste724 Psikoloji
Ekrem Çulfa, istanbul, Üsküdar, Kadıköy, Acıbadem, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Telefonu, 0533 373 81 23 ,pedagog ile ilgili aramalar, pedagog tavsiye, pedagog istanbul, pedagog anadolu yakası, pedagog devlet hastanesi, pedagog ücretleri, pedagog bölümü, pedagog nedir ne yapar, pedagog gülten, pedagog, Acıbadem Psikolojik Danışmanlık www.acibadempsikolojikdanismanlik.com/ 0533 373 81 23 Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam147
Toplam Ziyaret563868
Üyelik Girişi
Anket
Cinsel Terapiste Gitme Zamanı Geldi mi?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


Evlilik ve Aile danışmanı ara bulucu Şule Şişman 0533 373 81 23
sulesisman1971@gmail.com
SEN HIC OGUL EMZİRDİN Mİ KÖR KURŞUN?
10/09/2015
SEN HIC OGUL EMZİRDİN Mİ KÖR KURŞUN?
evlilik terapisi https://www.facebook.com/evlilikterapisi
 
Eledim eledim 
Hellık eledim.
Aynalı beşikte canan 
Bebek beledim.
Büyüttüm besledim 
Asker eyledim .
Gitti de gelmedi canan 
Buna ne çare?
Bir güzel simadır 
Aklımı alan 
Aşkın sevdasını canan 
Sineme saran
Bizi kınamasın 
Ehli dil olan 
Gitti de gelmedi canan buna ne çare?
Yandı ciğerim de canan 
Buna ne çare?
Yürekte kanayan yaranın dışarıya sızan acısı bu satırlar.Ruhun yarası kolay kapanmaz.Yüzyıllar öncesinden kanayan bir ruhun akıttığı acı türkülerimizden yansır günümüze.Böyle bir türküyü dinlerken tüylerimiz diken diken olur .Evladını kaybetmiş bir annenin çaresizliğini, tüm zerrelerinizde yaşar,o anneyle beraber bebeği yeniden büyütür,kaybetmenin acısını iliklerinize kadar hissedersiniz.
Evlat kaybetmek belki de dünyada bir insanın başına gelebilecek en zor şeydir .İnsanı öylesine derinden sarsar ki ;yaşanan acı genlere işlenir.
Genetik bilimi ,bu alanda çalışmalar yapan , genlerin dağılımını ve bu gen frekanslarının nasıl korunduğununu ya da değiştiğini inceleyen bilim dalıdır.Toplumların gen havuzları incelendiğinde ,hastalık dağılımı ve sıklığını belirleyen çeşitli genetik ve evrensel faktörler arasında duygu durumlarının da genetiği etkilediği gözlenmiştir.
Psikolojik stres sonucu gelişen olumsuz bilinç durumlarının genetik mutasyonu (değişimi,bozulmayı)artırdığı gözlenmiştir.(bknz.1)Psikolojik stres sonucu allostaz gelişir.Allostazın neden olduğu oksidasyon ise DNA nın yapısını bozarak genetik özellikleri etkiler.
Bugünlerde yaşadığımız olaylarla toplumsal travmalarımız yeniden gündeme geliyor. Yaşanan her şehit cenazesi ,acılarımızın alt belleğimizden üst belleğimize taşınmasına neden oluyor.Günlük hayatımızın içine sızıp davranışlarımızı etkiliyor Agresifleşmek,streslenmek,depresyona girmek bu gibi durumlarda çok daha fazla görülüyor.Her an heryerde bir kavganın içinde bulabiliyorsunuz kendinizi.Otobüste ,minibüste çarşı pazarda insanlar adeta patlamaya hazır bombalar gibiler.
Facebookta şu günlerde sıkça rastladığım bir fotoğraf var.Üzerinde ,ah Anadolu her yanın ağlayan ana dolu yazıyor.İşte tam da burada yatıyor anlatmak istediğim mesele.Acı Anadolu kadınının genlerine işlemiş adeta ve hala da işlemeye devam ediyor.
Dünyanın her yerinde anne ,annedir.Fakat Anadolu kadını için evladın anlamı farklıdır.Kaybetme korkusu üzerine kurulu bir anneliktir bizimkisi.Biraz hastalıklı bir durum yani.Sebebsiz değil,genlerimize işlemiş yıllanmış acıların sonucu böyleyiz.
Bu sebeble bağımlı çocuklar yetiştiriyoruz.Bu sebeble büyüdüğü evlendiği ,çoluk çocuğa karıştığı halde ergenlikten çıkamamış ön insanlarla dolu her yanımız. Bu sebeble, atarlı davranışlar ,kendinini ifade edememeler,dürtüsel hareketler….vb.
Bunun için annelerimizi suçlamıyorum elbette.İnsan acıyı yazdı mı birkez genlerine,kolay kolay silemez izlerini.Torunları ,torunlarının torunları bile nasiplenir bu izlerden.
Bir toplumu değiştirmek istiyorsanız işe kadınlardan başlamalısınız.Onlara değer vermeli ,iyi eğitmeli, saygınlık kazandırmalısınız.Anadolu annesi çocuk yetiştirirken yaptığı hatalarla toplumsal yapının şekillenmesindeki etkinin farkında olmayabilir . Hata yapmasına sebeb olan faktörler ortadan kaldırılmalıdır.Genetik yapısı itibarıyla zaten evladına aşırı hassasiyet gösteren kadınımızın hatalar yapmasına sebeb olmaktadır.
Kız evlat olduğu için baba ocağında dışlanan ,gelin gittiği yerde horlanan ,kocası tarafından tartaklanan ,sosyalleşmesine izin verilmeyen yanlış dini bilgilerle toplumda ikinci sınıf insan muamelesi gören kadın ne yapar ?Tabi ki çocuğunun sevgisini abartır.Tutunacağı tek dal olarak görür.Yaşlılık güvencesi olarak görür.Bir gözünden diğerine sakınır .Böylesine anlam yüklenerek büyütülen bir çocuğun annesine bağımlı olmaması mümkün değildir.Anneden ayrı kalmak çocuğu strese sokar. Sonuç olarak ilk ayrılma sancısını yaşadığı okul,çocuk için kabusa dönüşür.Okulu okumayı sevmez .Sebeb belki de pedagoji kurallarına göre değil de Anadolu annesi kurallarına göre yetiştirilmesidir.Okul ,türk insanının ilk ayrılma deneyimidir ve ilk travmasıdır çünkü….Anneden ayrılmadır ,el bebek gül bebek olmaktan mahrum olmaktır.Bilinç altına işlenen bu travma ,okumakla arası iyi olmayan bir toplum oluşturur daha sonra.Daha sonrasını anlatmaya gerek yok.Manzara ortada.Her konuda kaos ,yozluk yobazlık,kalitesizlik ,karmaşa ,acı acı acı…..
Artık şehit cenazesi görmek istemiyoruz diyoruz hepimiz.Yerden göğe kadar haklıyız.İstemiyoruz demekle olmuyor düzelmiyor hiç bir şey .Biz kadınlar elimizi taşın altına koymalıyız .Bilinçlenmeli ve toplumun bilinçlenmesi için eğitimin önemini evlatlarımızın kişiliğine kazımalıyız.Bilinçli kadınlar durdurabilir bu acıyı.Bilinçli türk ve kürt kadınları.
Son söz evlat acısı kolay değildir. Allah yardımcı olsun şehit ailelerine .tüm Türkiyeye.. 
Şu can alıcı soruyla bitiriyorum satırlarımı 
 
SEN HİÇ OĞUL EMZİRDİN Mİ KÖR KURŞUN? 
 
#Evlilikterapi ve #Aileterapisti #ŞuleŞişman
0 505 767 58 85 
7/24 #PsikolojiMerkezi

Psikolog, Prdagog, Yaşam Aile Öğrenci Kariyer Koçu, Aile Evlilik İlişki Danışmanı


5837 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ERGENLİK - 26/08/2015
ERGENLİK Ergenlık dönemi çocuklukla yetişkinlik arasındaki sürece verilen isimdir.
umutluyum - 23/07/2015
Umutluyum , hayatın zor yollarını birlikte artık daha guvenli yuruyebılıyoruz ,dedı danışanım.İnce ince dokuduğumuz terapı surecı tamamlanmak üzereyd
ZAHIDEM - 22/07/2015
Zahidem,kurbanın olam sallama beşik Beni geç yaşımda eyledin aşık
Zahidem - 21/07/2015
Zahidem,kurbanın olam sallama beşik Beni geç yaşımda eyledin aşık Kadir Mevlam senden bir yar isterim Ağ buğday benizli zülfü dolaşık
BAB - 22/06/2015
BAB Hayatımızda her zaman kapılar vardır. Kimi zaman sonuna kadar açılır kimi zaman ise sadece aralanır. Bazen de yüzümüze kapanır. Marmara Üniversitesi Haydarpaşa kampüsündeyim.
BAB - 16/06/2015
Hayatımızda her zaman kapılar vardır.Kimi zaman sonuna kadar açılır kimi zaman ise sadece aralanır.
IHLAMUR AĞACI Sokağın girişi - 16/06/2015
IHLAMUR AĞACI Sokağın girişinde enfes rayihalarla beni karşılayan ıhlamur ağacı bana hep babamı hatırlatır. Bu günlerde bize güzel kokularını cömertçe sunan bu ağacı diktiği günü