Bizden online teklif iste724 Psikoloji
Ekrem Çulfa, istanbul, Üsküdar, Kadıköy, Acıbadem, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Telefonu, 0533 373 81 23 ,pedagog ile ilgili aramalar, pedagog tavsiye, pedagog istanbul, pedagog anadolu yakası, pedagog devlet hastanesi, pedagog ücretleri, pedagog bölümü, pedagog nedir ne yapar, pedagog gülten, pedagog, Acıbadem Psikolojik Danışmanlık www.acibadempsikolojikdanismanlik.com/ 0533 373 81 23 Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam127
Toplam Ziyaret578147
Üyelik Girişi
Anket
Cinsel Terapiste Gitme Zamanı Geldi mi?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


Psikolojik Danışman Aile Danışmanı Dilek Tangülü Dinçer 05363791848
dtangulu@gmail.com
AŞK MI DEĞİL Mİ ?
12/11/2019

AŞK MI DEĞİL Mİ ?

        İnsanın ve insanlığın varoluşundan beri en eski kavramdır belki de aşk. Yaşanmış veya kurgusal  aşk hikayeleri anlatılıp durulur bunca zaman.. Peki gerçekten aşk böylesine kaçınılmaz bir duygu mudur ?
      Yapılan bazı bilimsel çalışmalarda; cinsiyet, yaş, dini inanç, etnik grup farklı olsa da aşık olan kişilere yöneltilen sorularda benzer cevaplar alınmıştır. O zaman da şu soru sorulabilir:  Aşk herkeste nasıl bu kadar benzer yaşanabiliyor ? Nedir onu böyle kaçınılmaz yapan ?
      Duyguyla mantığın çatışması olduğu söylenirse  de; en mantıklı insanların bile aşık olma arzusunda olduğu gerçeğini değiştirmez bu.
      Aşkı tanımlarken mutluluk - acı, gerçek - düş, umut – umutsuzluk, güç- güçsüzlük şeklinde birbiriyle karşıt duygu hallerinin beraberce yaşandığı görülür.
        Karşılıklı yada karşılıksız yaşanabilir. Bazen mutlu, olumlu bir yaşam sağlarken bazan yaşamı acıya çevirebilir. Yaşanan ne olursa olsun aslında her aşk kişiseldir ve kişinin kendi tecrübelerini oluşturur.
       Kişiler; neşe, hüzün, korku, kaygı gibi duygusal bakımdan yoğunluk yaşadıkları dönemlerde aşka daha kolay kapılabiliyorlar. Bazen de bu duygularla aşık olunan kişilerden çok aşka da aşık olunabiliyor.
        Zaman zaman zıt kutupların birbirini çektiği görüşünü destekler nitelikte aşklar yaşansa da daha çok ortak anlayış, ortak değer yargıları ve dünya görüşüne sahip olan kişilere daha çok aşık olunuyor.
        Yaşadığımız dönemde çok farklı inanç ve kültürlere sahip kişiler de birbirlerine tutulup aşık olabiliyor. Bu da aşkın hesapsız, kitapsız, belli bir aritmetik gözetmeksizin yaşanabilmesinden ve güçlüklerin üstesinde gelebilme gücüne güvenilmesinden olabilir.
        Bütün bunlarla birlikte bu güzel ve özel duyguyu yaşarken; aşkın kolay ve hızlıca tüketilmesinden de çekinmek gerekiyor. Zira aşk eskisine göre çok daha hızlı bir şekilde tüketilebiliyor. Bu da onun evrensel ve zamanlar üstü olan büyüsünü bozabiliyor.


İletişim Hattı 

Anadolu Yakası Avrupa Yakası Uzman Klinik Psikolog Pedagog  Randevu Telefonu
 
0533-3738123 ndan bizimle iletişime geçebilirsiniz.938 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları