Bizden online teklif iste724 Psikoloji
Ekrem Çulfa, istanbul, Üsküdar, Kadıköy, Acıbadem, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Telefonu, 0533 373 81 23 ,pedagog ile ilgili aramalar, pedagog tavsiye, pedagog istanbul, pedagog anadolu yakası, pedagog devlet hastanesi, pedagog ücretleri, pedagog bölümü, pedagog nedir ne yapar, pedagog gülten, pedagog, Acıbadem Psikolojik Danışmanlık www.acibadempsikolojikdanismanlik.com/ 0533 373 81 23 Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam146
Toplam Ziyaret563867
Üyelik Girişi
Anket
Cinsel Terapiste Gitme Zamanı Geldi mi?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


Çocuk Aile Danışmanı Filiz Gülgör 05057675885
filizgulgor@hotmail.com
Eşlerin sorun çözme becerilerinin evlilik uyumuna etkileri
14/06/2018

Eşlerin sorun çözme becerilerinin evlilik uyumuna etkileri

Evlilikte mutluluk ve huzur evli çiftlerin ilişki kurmadaki yeterlilikleri ile ilişkilidir. Bu nedenle sorun çözme önemli bir ilişki kurma başarısıdır. Evlilik doyumu ile sorun çözme becerileri ve çift ilişkileri ile ilgili çok az şey bilinmektedir. Aile içi sorun çözme yeteneğinin evlilik doyumuna önemli katkısı olduğu tartışılmazdır.

 Sorun çözme becerilerini kullanan bireylerin yaşamlarında karşılaştıkları olaylar karşısında pratik yaptıkça becerileri güçlenir, evlilik içi problemleri azalır ve evlilik uyumları artar. Evlilik çatışmaları çiftlerin sorun çözme tutumlarını sözel içerik ve duygusal ifade yönünde ele alır. Sözel ifadeleri içeren çalışmalar negatif tutumların doyumlu çiftlerle doyumsuz çiftleri birbirinden ayırdığını ve evlilik üzerinde negatif tutumların yıpratıcı etkisi olduğunu görülmektedir. Aynı zamanda çiftler arasındaki iletişim sırasında gösterdikleri özgün duyguların problemli ve problemsiz çiftleri birbirinden ayırmada belirleyici olduğu ileri sürülmektedir.

Yaşamda karşılaşılan olaylar, bilişsel yetersizlik ve duygusal gerginlik gibi durumlarda sorun çözme tutumlarında kötüye gitme ve stresin artmasına sebep olabilir. Bu yetersizlik çiftlerin birbirlerinin kusurlarını bulmaya daha yatkın hale getirir ”sen” dili ortaya çıkar ve öfkeye, hasımlığa üzüntüye, eksik iletişime ve yetersiz duygusal paylaşıma sebep olabilir. Sorun çözme becerilerini geliştirmeye bu konularda gerekirse yardım alarak,  mutlu evliliklerin devamını sağlamak mümkün olmaktadır.

                                                                                              Psikolog  Aile Danışmanı

                                                                                                 Filiz Gülgör1653 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

HER ÜZÜNTÜ DEPRESYON DEĞİLDİR - 13/03/2018
Üzüntü, kayıp veya hayal kırıklığı yaratan olumsuz bir olayı çarpıtmadan tarif eden gerçekçi algılar tarafından yaratılan, normal bir duygudur.
ÇOCUKLARDA HAYALİ ARKADAŞ - - 13/03/2018
Hayali arkadaş, hayal ile gerçek arasındaki farkın çok belirgin olmadığı okul öncesi dönemde sık görülen bir durumdur. Dışarıdan bakıldığında endişe ve
Öfke Problemleri - 07/02/2017
Öfke, hoşnut olunmayan durumlara karşı verilen temel duygulardan biridir.
ÇOCUKLARDA HAYALİ ARKADAŞ - 26/01/2017
Hayali arkadaş, hayal ile gerçek arasındaki farkın çok belirgin olmadığı okul öncesi dönemde sık görülen bir durumdur. Dışarıdan bakıldığında endişe verici bir durum gibi gözükse de aslında normal gelişimin bir parçası.
Çocuklarda Disiplin - 21/01/2017
Disiplin; güven ve devamlılık duygularının gelişimi için gereklidir. Anne baba tarafından belirlenen sınırlar ve çizilen çerçeveler, çocuğun davranış repertuvarını belirler.
ÇOCUKLARDA DİSİPLİN - 21/01/2017
Disiplin; güven ve devamlılık duygularının gelişimi için gereklidir. Anne baba tarafından belirlenen sınırlar ve çizilen çerçeveler, çocuğun davranış repertuvarını belirler.
HER ÜZÜNTÜ DEPRESYON DEĞİLDİR - 15/11/2016
Üzüntü, kayıp veya hayal kırıklığı yaratan olumsuz bir olayı çarpıtmadan tarif eden gerçekçi algılar tarafından yaratılan, normal bir duygudur.