Bizden online teklif iste724 Psikoloji
Ekrem Çulfa, istanbul, Üsküdar, Kadıköy, Acıbadem, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Telefonu, 0533 373 81 23 ,pedagog ile ilgili aramalar, pedagog tavsiye, pedagog istanbul, pedagog anadolu yakası, pedagog devlet hastanesi, pedagog ücretleri, pedagog bölümü, pedagog nedir ne yapar, pedagog gülten, pedagog, Acıbadem Psikolojik Danışmanlık www.acibadempsikolojikdanismanlik.com/ 0533 373 81 23 Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam60
Toplam Ziyaret315122
Size göre Türkye' nin En İyi Ruh Sağlığı Uzmanı Kimdir?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


İstanbul Aile Evlilik ve Çift Danışmanı Dr Ekrem Çulfa 0505 767 58 85
ekremculfa@hotmail.com
7/24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu ve Mutlu Olsun
23/11/2016
 
   7/24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu ve Mutlu Olsun 
Öğretmenler, öğrencileri, topluma ve geleceğe hazırlayan en önemli eğitici ve öğreticidirler. Bilgiyi, öğrenmeyi, elde etmeyi ve onu kullanmayı öğreten onlardır. 
Geleceğin idarecileri, siyasetçileri, fikir ve düşünce dâhîleri, bilgin ve yüksek girişimcileri ilk defa onların ellerinde yoğrulurlar. Toplumun, insanın, eğitimin ve öğretimin hamurunda mutlaka onların eli vardır. Onlar, her türlü erdemin ve ruh güzelliğinin taşıyıcısıdırlar, ya da öyle olmak zorundadırlar. 
Bugün ne yazık ki toplumsal gerçeklikte ve dünyanın bir çok yerinde öğretmenler, hem sosyal nüfuzunu, hem de maddi-manevî donanımının çoğunu kaybetmişlerdir. 
Oysa onlar, bizim geleneksel toplumumuzun mukaddes birer taşıyıcısıydılar. Her türlü insanî ve toplumsal yükün altında onların emeği vardır. Dolayısıyla etki ve saygınlıkları da o ölçüde genişti. Bir çok yerde bozulan eğitim öğretim sistemi, hayat pahalılığı ve bir çok sebepler zinciri maalesef öncelikle onları vurdu. 
Öğretmenler, düşünce, kalite ve toplumsal nüfûzunu yitirince, her alanda insanın kalitesi de düştü. İşte tam da böyle bir zamanda ortaya konan yeni hareket tarzları, akıllı teknolojiler ve eğitim-öğretime dünyanın susamış olmasıyla uzun zamandır sıradanlaşmış bu mesleği yeniden ihyâ etmek mümkün. Bugünlerde öğretmenler, yeni donanımlarla tekrar tarih sahnesine çıkabilirler. Bu sefer eskisinden daha geniş bir sosyal vizyona, maddî-manevî donanıma, fedâkâr ve vefâkâr bir kimliğe sahip olabilirler. 
Öğretmenler, günümüzde tarihin bir çok döneminden daha fonksiyoner olma şansına sahipler. Adeta uyuyan bir devi yeniden uyandırmak mümkün. Öğretmenlerin üzerinden, Müslüman Türk hamiyetperverliğini, fedakârlığını ve binlerce yıldır aktıkça durulmuş ve saflaşmış o koca ırmağın engin coşkusunu harekete geçirme vakti geldi. Denebilir ki, geniş eğitim kadrosunu ve yeni eğitim seferberliğini hakkıyla anlayarak, analiz ederek yorumlamaya ihtiyaç vardır. Öğretmenlerin bu dönemde, işte bu denli merkezi bir rol üstlenmeleri fırsatı var günümüz sisteminde. Onlar, hem erdemli bir toplumun, hem de fedakâr insanın, hoşgörünün ve diyaloğun taşıyıcısıdırlar. Daha önce de ifade ettiğim gibi, hem yeni bir eğitim sistemi kurmak, hem de yeni bir fedakârlık örneği geliştirme şansı önümüzde duruyor. Tarihin hiç bir döneminde öğretmenin bu ölçüde geniş küresel bir etki alanı olmamıştır. Sanal ortam, internet, youtube ve akıllı tahtalar yardımıyla öğretmenler hiçbir zaman bu kadar çok sesli, renkli, farklı dillere ve kültürlere sahip geniş dünya coğrafyasına seslenmemiştirler. 
Öğretmenler, doğumdan ölüme kadar, bütün bir hayat boyu, hayatı şekillendiren eğitici-öğreticilerdir.
Öğretmenlerin, bireyler üzerindeki etkisi, anne, baba ve toplumun etkisi ile atbaşı kıyasıya yarışır. Aslında, anneyi de, babayı da, hatta toplumu da yoğuran onlardır. Onların elinin, içine girmediği her hamur tatsız ve tuzsuz sayılır.
Evet, öğretmenlerini bulmuş bedevî topluluklar, melekler kadar yücelir ve koro hâlinde öğretmenlik payesine yükselirler. Ve yine iyi bir öğretmenler sayesinde Makedonya, cihanın büyük fâtihlerinden birine sahip olur. Türkiyem, iyi öğretmenlerler sayesinde çağdaş muasır medeniyetler devrine erer. Çağlarla oynayan Fâtih; büyük disiplin ve nizam insanı Yavuz ve daha yüzlercesi, böyle seçkin birer üstat elinden çıkmış nâdide çıraklardı. 
Öğretmenlerin elinde madenler saflaşır, som altına ve pırıl pırıl gümüşe dönüşürler. O sırlı ellerde en ham ve en değersiz şeyler, elmaslar hâline gelirler. Hiçbir fabrika onlar kadar seri ve onlar kadar sistematik olarak iş göremez. Karşısına aldığı yüzlerce insana, bir anda bütün duygu tayflarını intikal ettirmek ve onların varlıkları içinde ikinci bir varlık hâline gelmek, öğretmenlerden başka çoğu kimseye nasip olmamıştır.
Onlar sayesinde insanlar bulutlar gibi yükselir ve rahmet olarak yere inerler.
Bugün doğru olarak ne biliyorsak ve ne biliniyorsa hemen çoğu onlardandır.
Ne var ki herkesin 'gerçek' ten fayda görmesi nispetinde, her öğretmenin görünümü de başka başka olmuştur:
Brahman yüce duygularıyla öğrencilerinin gönlünde ebedileşen bir öğretmenlerden biriydi. Buda Nirvana'ya giden çetin yolda, temiz duygularıyla örnek ayrı bir öğretmen idi. Konfiçyus ahlâkın, Hürmüz sonsuzluk sırrının işaretçisi birer öğretmen idiler. En yüce varlıkta billûrlaşan Ömerler ise, büyük üstatları sayesinde her biri başlı başına birer baş öğretmen oluvermişlerdi. Başöğretmen Atatürk ise günümüz Türkiyesine hala rehberlik etmektedir.
Bütün canlılığıyla insanlığın gönlünde, en temiz çizgiler hâlinde devam eden bu öğretmenler ve üstatları, zaman aşındıramamış ve toplumsal çalkalanmalar onları unutturamamıştır. Kim bilir, belki de bir gün gide gide insanlık, yeniden bu kadim çizgiye gidip dayanacaktır.!
 
Kendi öğretmenleri ve üstatlarını bulup, yeniden inşâ dönemine geçecek olan bizim insanımızın derlenip toparlanması ise, hepten şaşırtıcı olacağa benziyor. Elverir ki, günümüz öğretmenleri araştırmacı ve keşfedici bir ruha sahip bulunsun. Mukaddes kanaat ve düşüncelerinin hakkını vererek, Nizamülmülk'le Alpaslan'ı yan yana görsün. Fâtih'le Akşemseddin'i, Zenbilli ile Yavuz'u birbirinden ayırmasınlar. Gazalî'nin aydın semâsında, Pascal'ı unutmasınlar. Mevlâna'nın terapötik ifâdeleriyle semâa kalkarken, laboratuara uğrayıp Pastör'ü selâmlamayı da ihmâl etmesinler. 
 
Sözün özü, öğretmenler ve öğrencileri, kafa, kalp ve ruh bütünlüğünü kendilerine prensip edinsinler...
 
Çağını yakalayıp geçme ve neslini yüceltme sancısını çeken öğretmenlere binlerce selâm olsun...
 
Eğitim, Öğretim, Öğrenci, Veli ve Öğretmenlik Psikolojisi ve Pedagojisiyle ilgili Sorularınız için Dr. Ekrem Çulfa 0544 724 36 50

 öğrenci koçu


503 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

What are the symptoms of learning disability? - 30/09/2019
Keep in touch with us by whatsapp +905447243650
Çocuğum İlkokula Hazır mı? - 17/09/2019
Yukarıda saydığımız psiko-motor gelişiminden herhangi birinde sorun yaşıyorsanız Profesyonel Destek alarak çocuğunuzun okul olgunluğunu sağlayabilirsiniz.
Vaktinde ve Yerinde Rekabet Etmeden Yola Devam Etmek Bir Erdemdir - 05/09/2019
Özgüveninizi aşağıya çekecek ve Sizi yetersiz hissettirecek durumlarda asla kendinizi başkalarıyla kıyaslatmayın ve kıyaslanmasına müsade etmeyin.
Yeniden Ruhsal Doğum ve İyileşme Nasıl Olur? - 28/08/2019
YENİDEN RUHSAL DOĞUM VE İYİLEŞME SÜRÜCECİNDE PROFESYONEL YARDIM ALMAK İÇİN PSİKOTERAPİSTLER İLE İLETİŞİME GEÇİN ONLAR SİZE YARDIMCI OLABİLİRLER.
Kötü Giden İlişkinizi Kurtarmanın Ve İyileştirmenin Yolları - 01/07/2019
Kötü Giden İlişkinizi Kurtarmanın Ve İyileştirmenin Yolları Öfke, düşmanlık, Uyumsuzluk, iletişimsizlik, kıskançlık, Güç Savaşları vb Sorunlarla başa çıkarak, ilişkinizi olumsuz etkileyen durgunluğunuzu üstünüzden atlatmaya,vb... i
Hamilelik Dönemi ve Lohusalıkta Aldatılma korkusuyla nasıl baş etmek için 11 altın kural - 23/06/2019
Hamilelik Dönemi ve Lohusalıkta Aldatılma korkusuyla nasıl baş etmek için 11 altın kural Öncelikle sorunlarla önleyici bir şekilde baş etmek için sorun oluşmadan müdahalenin önemli olduğunu belirtmemde yarar var.
İNSAN HAYATINDA UÇAK YOLCULUĞUNUN ÖNEMİ - 21/06/2019
İNSAN HAYATINDA UÇAK YOLCULUĞU’ NUN ÖNEMİ Hepimiz kuşlar gibi özgürce uçmak isteriz değil mi? Hepinizin evet dediğini duyar gibiyim. Ama bazı insanların önündeki
Ne Zaman ve Hangi Durumlarda Psikoterapist'e Gidilir? - 21/06/2019
Ne Zaman ve Hangi Durumlarda Psikoterapist'e Gidilir? Öncelikle şunu hatırlatmakta yarar var; Psikoterapi kelimesine
Çiftlerarası İlişkilerin 5 Türü - 31/05/2019
Çiftlerarası İlişkilerin 5 Türü Merhabalar... Her insan farklıdır ama insanların kurdukları ilişkiler belirli kalıplar içerisindedir. İlk olarak, en çok zarar veren ilişki tiplerinden birisi, "rekabetçi" ilişkilerdir.
 Devamı