Bizden online teklif iste724 Psikoloji
Ekrem Çulfa, istanbul, Üsküdar, Kadıköy, Acıbadem, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Telefonu, 0533 373 81 23 ,pedagog ile ilgili aramalar, pedagog tavsiye, pedagog istanbul, pedagog anadolu yakası, pedagog devlet hastanesi, pedagog ücretleri, pedagog bölümü, pedagog nedir ne yapar, pedagog gülten, pedagog, Acıbadem Psikolojik Danışmanlık www.acibadempsikolojikdanismanlik.com/ 0533 373 81 23 Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret358601
Size göre Türkye' nin En İyi Ruh Sağlığı Uzmanı Kimdir?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


Aile Bireysel Çift Evlilik Danışmanı istanbul Dr Ekrem Çulfa 0505 767 58 85
ekremculfa@hotmail.com
İnsanlar ile sağlıklı iletişim kurma ve uyumlu çalışma yolları
04/02/2016

iş ve özel yaşamınızda insanlar ile sağlıklı iletişim kurma  hemde uyumlu çalışma yolları nelerdir?

1. Müşterilerinize kendilerini özel ve değerli olduklarını hissettirin

Hayatımızın her noktasında geçerli bir durumdur. Her zaman seçim yaparken önceliğimiz bize değer veren, önemseyen kişilerdir. Bu yüzden Alışveriş yaptığımız bir üründe hizmete bakarız. Dikkate alındığımızı hissettiğimizde hep o marka ya da mağazayı seçeriz.

Örneğin bazı mağazalardan yâda kuaförümüzden vazgeçmemizin nedeni de budur. Çünkü bizi iyi tanırlar, özel ilgi gösterdikleri için bu yerlerin hatasını bile kabul edebiliriz. Ama tam tersi olduğunda işinde çok iyi olan biri ilgisiz, asık suratlı biri ise vazgeçmemiz çok kolaydır.

Birçok müşteri sırf bu yüzden hizmet aldıkları mağaza ya da kurumu değiştirir. En önemlisi sizden alışveriş yapmayacağını düşündüğünüz kişilere bile ilgili davranın. Alışveriş yapacağı zaman ilk seçeceği kişi ya da ilk tavsiye edeceği yer siz olursunuz.

İş yaşamınızda ekibinize dahil olmasını istediğiniz kişilere, mutlaka ilk yapacağınız bu olmalı. Hatta iş yaşamında bu daha önemlidir. Belirli bir süre sizin ilginize alışan kişi sadece sizinle uzun zaman geçirmek adına ekibinize dahil olacaktır. Ve özel hissettirdiğiniz, takdir ettiğiniz kişiler daha çok başarılı olacaktır.

2. Neşeli ve mutlu görünün, harika bir gülümsemeniz olsun

Gülümsemek bulaşıcıdır. Her insanın hayatında mutlaka sorunlar vardır. Bu yüzden bu sorunlardan uzaklaşmak, mutlu hissedebilecekleri bir ortamda olmak isterler. Esprili, mutlu, güler yüzlü kişilerin yanında olup bir müddet sonra aynı şekilde hissederler. Tam tersi içinde aynı şey geçerlidir.

Hayatınızda ki sorunu yüzünüze yansıttığınızda uzak durulan kişi olursunuz. Bu ise size hiçbir şey kazandırmaz.

Kendinizi banka kuyruğunda düşünün, asık suratlı sert bir gişe memuruna mı, güler yüzlü birine mi işlem yaptırmak istersiniz? Belki asık suratlı olanın o an yaşadığı kötü bir durum vardır ama müşteri bununla değil sonuçla ilgilenir.

Eğer neşenizi kaybettiyseniz, sizi kendi isteğinizle neşenize kavuşturacak yol zaten mutluymuşsunuz gibi davranıp konuşmaktır. Daha sonra ise ilk fırsatta yapacağınız ilk hamle uzman bir psikologtan profesyonel yardım almaktır.


3. Kullanılan dil ne olursa olsun, kişi için en önemli, kulağa en hoş gelen söz kendi ismidir.

Bir kişinin adını doğru hatırlayabilmek ve kolayca söyleyebilmek, o kişiye yapılmış güzel ve etkili komplimandır.

Liderlikte ve yöneticilikte başarının en büyük sırlarından biri ekiplerin çalışanların ve müşterilerin ismini hatırlayabilme başarısıdır.

O kadar önemlidir ki… 
Teksas Ticari Yatırımlar Şirketi müdürü Benton Love’e göre firmalar büyüdükçe soğuklaşmaktadırlar. “havayı yumuşatmanın tek bir yolu var” diyor Love. “O da insanları isimlerini hatırlamak. Bana isimlerini hatırlayamadığını söyleyen bir yönetici aynı zamanda işinin önemli bir bölümünü de hatırlayamadığını ve işi bataklık kumu gibi bir zeminde yürüttüğünü söylüyor demektir” diyor.

4. İyi bir dinleyici olun, diğer insanlara kendilerinden söz etmeleri için cesaret verin.

İyi bir dinleyici olmak çok önemlidir. Hep yanlış düşünülen bir algı vardır. İkna etme kabiliyetine sahip olan kişiler ağzı iyi laf yapan, çok konuşan kişiler olduğu düşünülür. Ama bu tamamen yanlış bir düşüncedir.

Çünkü insanlar kendilerini dinleyen kişileri tercih ederler. Dinlemekle kalmayıp gerçekten anlattıkları konu üzerine konuşmak daha da onları konuşmaya cesaretlendirmek, sizi çok değişik bir sonuca götürür. O kişi sizi hep iyi bir konuşmacı olarak anımsar.

İyi konuşmacı olarak düşündüğümüz kişileri bir düşündüğümüzde; bize daha iyi hitap ettiğini, söylediklerini anladığımız, ilgi alanımız ile ilgili konuşanlardır.

O halde karşı tarafın bilmediği birçok şeyi konuşmak yerine onun ilgi alanını konuşturmak ve onu gerçekten kulaklarınızla değil, gözleriniz ve duygularınızla dinlemeniz sizi ön plana çıkaracaktır.

5. Başkalarının görüşlerine saygı duyun, tartışmadan kaçının

Hayatta herkesin tutmuş olduğu bir taraf, doğruları, yanlışları, hayranlıkları vardır. Bu düşünceler herkes de aynı olmak zorunda değildir.

Her insan sevdiği savunduğu şeyler vardır. Başkasına göre yanlış olsa da ona göre doğrudur ve bunu değiştirmeye çalışmak, yapılacak en büyük hatadır.

Tartışmayı kazanamazsınız. Çünkü kazansanız da kaybetseniz de bir şeyleri kaybetmişsinizdir. Neden? Diyelim ki bir kişiye karşı bir zafer kazandınız ve onun fikirlerini bir paçavra gibi parça parça ettiniz. Siz haklı cıktınız. Peki ya sonra! Haklı çıktığınızda bu kişi sizinle çalışacak mı? Ya da haklısınız diye sizi sevecek mi? Daha çok nefret kazanacaksınız.

Karşı tarafın düşüncelerine saygı gösterdiğiniz de ve onunla tartışmadığınızda, onun tarafında yer aldığınız da bu durum karşılıklı olacağından hem onu hem de çevresinde bulunan kişileri kazanacaksınız. 
Unutmayın, eğer siz ona karşı haklı çıkıp tartışmaya girdiğinizde o kişi başkalarına sizi iyi olarak anlatmayacaktır.

HAKLI ÇIKMAKTAN ÇOK MUTLU OLMAYI SEÇİN.

 6. Olayları karşı tarafın bakış açısından görmeye çalışın

İş hayatındaki başarının en büyük sırlarından birisi, İnsan ilişkileridir. İnsan ilişkilerinde ki başarı ise olay; karşısındaki kişinin, bakış açısından görebilmeye dayanır. Bunu uygulayarak, bu konuda kendinizi geliştirerek, iş hayatınızda da sosyal hayatınızda harikalar meydana getirebilirsiniz.

Her zaman bir durum karşısında dürüstçe kendinizi o kişinin yerine koymaya çalışın. Eğer Kendi kendinize “Onun yerinde olsam ne düşünür, nasıl davranırdım? “ derseniz her zaman kazanırsınız.

Bir sohbette işbirliğini, karşınızdaki kişinin düşüncesine kendi düşüncenize verdiğiniz önem kadar, değer verirseniz ancak sağlarsınız.

Karşıdaki kişinin sizi dikkatle dinlemesi, fikirlerinizi önemsenmesini istiyorsanız, hele müşteri ise bu kişi; konuşmadaki amacınızı baştan belirleyip ve en önemlisi kişinin duymak isteyecekleri cümleleri de konuşmanıza eklediğiniz de sonuç muhteşem olur.

 

7. Eğer iş veya özel yaşamda insan ilişkilerinde sorun yaşıyorsanız mutlaka profesyonel yardım alınız.

 724 PSIKOLOJIK DANISMANLIK ISTANBUL 0505 767 58 85

Psikolog, Prdagog, Yaşam Aile Öğrenci Kariyer Koçu, Aile Evlilik İlişki Danışmanı1293 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

WHAT DOES IT MEAN TO BLUFF SEPARATE IN MARRIAGE AND RELATIONSHIPS? - 06/08/2020
WHAT DOES IT MEAN TO BLUFF SEPARATE IN MARRIAGE AND RELATIONSHIPS? HOW DOES ANOTHER FACTOR AFFECTED BY ONE OF THE COUPLES? Relationships today have both beautiful and challenging aspects.
EVLİLİKTE VE İLİŞKİLERDE AYRILIK BLÖFÜ YAPMAK NE ANLAMA GELİYOR? - 06/08/2020
EVLİLİKTE VE İLİŞKİLERDE AYRILIK BLÖFÜ YAPMAK NE ANLAMA GELİYOR? ÇİFTLERDEN BİRİSİ AYRILIK BLÖFÜ YAPARSA DİĞERİ NASIL ETKİLENİYOR? Günümüzde ilişkilerin güzel yanları olduğu kadar zorlu yanları da vardır.
CAN THE DIFFERENCES BETWEEN FAMILY, MARRIAGE AND COUPLES CAN BE TRANSFORMED TO RICH? Dear Reader, F - 28/07/2020
CAN THE DIFFERENCES BETWEEN FAMILY, MARRIAGE AND COUPLES CAN BE TRANSFORMED TO RICH? Dear Reader, Family, Marriage, Couple Counselor and Relationship Specialist, I wrote the importance of differences in family marriage
Ways to Cope with Stubborn Child - 28/07/2020
Ways to Cope with Stubborn Child If your child does not listen to your words, reads what he / she knows, does not communicate and behaves reactively, be sure to follow these suggestions and apply them consistently. In this article,
AİLE-EVLİLİKTE VE ÇİFT İLİŞKİLERİNDE FARKLILIKLAR ZENGİNLİĞE DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR Mİ? - 28/07/2020
AİLE-EVLİLİKTE VE ÇİFT İLİŞKİLERİNDE FARKLILIKLAR ZENGİNLİĞE DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR Mİ? Değerli Okuyucu, Aile Evlilik Çift Danışmanı ve İlişki Uzmanı olarak aile-evlilikte ve eş seçiminde farklılıkların önemini yazdım. İyi okumalar…
İnatçı Çocuk ile Baş Etme Yolları - 28/07/2020
İnatçı Çocuk ile Baş Etme Yolları Eğer çocuğunuz sözünüzü dinlemiyor, kendi bildiğini okuyor, iletişim kurmuyor ve tepkisel davranıyorsa bu önerilere mutlaka dikkat edip istikrarlı bir şekilde düzenli uygulayın. Bu yazımda “inatçı çocuk ile
PROTECT YOURSELF FROM TOXIC PEOPLE AND CHRONIC IMMUNITIES - 23/07/2020
PROTECT YOURSELF FROM TOXIC PEOPLE AND CHRONIC IMMUNITIES In this article, I will talk about toxic people, their behavior patterns and chronic negativities. As we all experience from time to time,
EVDEN VEYA UZAKTAN ÇALIŞAN EKİPLERİ MOTİVE EDEREK YÖNETME YOLLARI NELERDİR? - 23/07/2020
EVDEN VEYA UZAKTAN ÇALIŞAN EKİPLERİ MOTİVE EDEREK YÖNETME YOLLARI NELERDİR? YÖNETİCİ KOÇU EKREM ÇULFA Özellikle korona virüs ve karantina süreciyle birlikte evden veya uzaktan çalışmaya beklenmedik, hızlı bir geçiş yaptık. Birkaç ay
BAZI KADINLAR NEDEN ERKEĞİNE ANNELİK İÇGÜDÜSÜ İLE DAVRANIYOR? - 23/07/2020
BAZI KADINLAR NEDEN ERKEĞİNE ANNELİK İÇGÜDÜSÜ İLE DAVRANIYOR? Kadınlar; yaşadıkları bazi ilişkilerde iç güdüsel olarak davranırlar. Annelik iç güdüsüyle hareket ederler. Çocukça davranan erkeği büyütmeye çalışırlar. Sorunlu olan erkeği
 Devamı