Bizden online teklif iste724 Psikoloji
Ekrem Çulfa, istanbul, Üsküdar, Kadıköy, Acıbadem, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Telefonu, 0533 373 81 23 ,pedagog ile ilgili aramalar, pedagog tavsiye, pedagog istanbul, pedagog anadolu yakası, pedagog devlet hastanesi, pedagog ücretleri, pedagog bölümü, pedagog nedir ne yapar, pedagog gülten, pedagog, Acıbadem Psikolojik Danışmanlık www.acibadempsikolojikdanismanlik.com/ 0533 373 81 23 Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret320550
Size göre Türkye' nin En İyi Ruh Sağlığı Uzmanı Kimdir?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


İstanbul Aile Evlilik ve Çift Danışmanı Dr Ekrem Çulfa 0505 767 58 85
ekremculfa@hotmail.com
İnsanlar ile sağlıklı iletişim kurma ve uyumlu çalışma yolları
04/02/2016

iş ve özel yaşamınızda insanlar ile sağlıklı iletişim kurma  hemde uyumlu çalışma yolları nelerdir?

1. Müşterilerinize kendilerini özel ve değerli olduklarını hissettirin

Hayatımızın her noktasında geçerli bir durumdur. Her zaman seçim yaparken önceliğimiz bize değer veren, önemseyen kişilerdir. Bu yüzden Alışveriş yaptığımız bir üründe hizmete bakarız. Dikkate alındığımızı hissettiğimizde hep o marka ya da mağazayı seçeriz.

Örneğin bazı mağazalardan yâda kuaförümüzden vazgeçmemizin nedeni de budur. Çünkü bizi iyi tanırlar, özel ilgi gösterdikleri için bu yerlerin hatasını bile kabul edebiliriz. Ama tam tersi olduğunda işinde çok iyi olan biri ilgisiz, asık suratlı biri ise vazgeçmemiz çok kolaydır.

Birçok müşteri sırf bu yüzden hizmet aldıkları mağaza ya da kurumu değiştirir. En önemlisi sizden alışveriş yapmayacağını düşündüğünüz kişilere bile ilgili davranın. Alışveriş yapacağı zaman ilk seçeceği kişi ya da ilk tavsiye edeceği yer siz olursunuz.

İş yaşamınızda ekibinize dahil olmasını istediğiniz kişilere, mutlaka ilk yapacağınız bu olmalı. Hatta iş yaşamında bu daha önemlidir. Belirli bir süre sizin ilginize alışan kişi sadece sizinle uzun zaman geçirmek adına ekibinize dahil olacaktır. Ve özel hissettirdiğiniz, takdir ettiğiniz kişiler daha çok başarılı olacaktır.

2. Neşeli ve mutlu görünün, harika bir gülümsemeniz olsun

Gülümsemek bulaşıcıdır. Her insanın hayatında mutlaka sorunlar vardır. Bu yüzden bu sorunlardan uzaklaşmak, mutlu hissedebilecekleri bir ortamda olmak isterler. Esprili, mutlu, güler yüzlü kişilerin yanında olup bir müddet sonra aynı şekilde hissederler. Tam tersi içinde aynı şey geçerlidir.

Hayatınızda ki sorunu yüzünüze yansıttığınızda uzak durulan kişi olursunuz. Bu ise size hiçbir şey kazandırmaz.

Kendinizi banka kuyruğunda düşünün, asık suratlı sert bir gişe memuruna mı, güler yüzlü birine mi işlem yaptırmak istersiniz? Belki asık suratlı olanın o an yaşadığı kötü bir durum vardır ama müşteri bununla değil sonuçla ilgilenir.

Eğer neşenizi kaybettiyseniz, sizi kendi isteğinizle neşenize kavuşturacak yol zaten mutluymuşsunuz gibi davranıp konuşmaktır. Daha sonra ise ilk fırsatta yapacağınız ilk hamle uzman bir psikologtan profesyonel yardım almaktır.


3. Kullanılan dil ne olursa olsun, kişi için en önemli, kulağa en hoş gelen söz kendi ismidir.

Bir kişinin adını doğru hatırlayabilmek ve kolayca söyleyebilmek, o kişiye yapılmış güzel ve etkili komplimandır.

Liderlikte ve yöneticilikte başarının en büyük sırlarından biri ekiplerin çalışanların ve müşterilerin ismini hatırlayabilme başarısıdır.

O kadar önemlidir ki… 
Teksas Ticari Yatırımlar Şirketi müdürü Benton Love’e göre firmalar büyüdükçe soğuklaşmaktadırlar. “havayı yumuşatmanın tek bir yolu var” diyor Love. “O da insanları isimlerini hatırlamak. Bana isimlerini hatırlayamadığını söyleyen bir yönetici aynı zamanda işinin önemli bir bölümünü de hatırlayamadığını ve işi bataklık kumu gibi bir zeminde yürüttüğünü söylüyor demektir” diyor.

4. İyi bir dinleyici olun, diğer insanlara kendilerinden söz etmeleri için cesaret verin.

İyi bir dinleyici olmak çok önemlidir. Hep yanlış düşünülen bir algı vardır. İkna etme kabiliyetine sahip olan kişiler ağzı iyi laf yapan, çok konuşan kişiler olduğu düşünülür. Ama bu tamamen yanlış bir düşüncedir.

Çünkü insanlar kendilerini dinleyen kişileri tercih ederler. Dinlemekle kalmayıp gerçekten anlattıkları konu üzerine konuşmak daha da onları konuşmaya cesaretlendirmek, sizi çok değişik bir sonuca götürür. O kişi sizi hep iyi bir konuşmacı olarak anımsar.

İyi konuşmacı olarak düşündüğümüz kişileri bir düşündüğümüzde; bize daha iyi hitap ettiğini, söylediklerini anladığımız, ilgi alanımız ile ilgili konuşanlardır.

O halde karşı tarafın bilmediği birçok şeyi konuşmak yerine onun ilgi alanını konuşturmak ve onu gerçekten kulaklarınızla değil, gözleriniz ve duygularınızla dinlemeniz sizi ön plana çıkaracaktır.

5. Başkalarının görüşlerine saygı duyun, tartışmadan kaçının

Hayatta herkesin tutmuş olduğu bir taraf, doğruları, yanlışları, hayranlıkları vardır. Bu düşünceler herkes de aynı olmak zorunda değildir.

Her insan sevdiği savunduğu şeyler vardır. Başkasına göre yanlış olsa da ona göre doğrudur ve bunu değiştirmeye çalışmak, yapılacak en büyük hatadır.

Tartışmayı kazanamazsınız. Çünkü kazansanız da kaybetseniz de bir şeyleri kaybetmişsinizdir. Neden? Diyelim ki bir kişiye karşı bir zafer kazandınız ve onun fikirlerini bir paçavra gibi parça parça ettiniz. Siz haklı cıktınız. Peki ya sonra! Haklı çıktığınızda bu kişi sizinle çalışacak mı? Ya da haklısınız diye sizi sevecek mi? Daha çok nefret kazanacaksınız.

Karşı tarafın düşüncelerine saygı gösterdiğiniz de ve onunla tartışmadığınızda, onun tarafında yer aldığınız da bu durum karşılıklı olacağından hem onu hem de çevresinde bulunan kişileri kazanacaksınız. 
Unutmayın, eğer siz ona karşı haklı çıkıp tartışmaya girdiğinizde o kişi başkalarına sizi iyi olarak anlatmayacaktır.

HAKLI ÇIKMAKTAN ÇOK MUTLU OLMAYI SEÇİN.

 6. Olayları karşı tarafın bakış açısından görmeye çalışın

İş hayatındaki başarının en büyük sırlarından birisi, İnsan ilişkileridir. İnsan ilişkilerinde ki başarı ise olay; karşısındaki kişinin, bakış açısından görebilmeye dayanır. Bunu uygulayarak, bu konuda kendinizi geliştirerek, iş hayatınızda da sosyal hayatınızda harikalar meydana getirebilirsiniz.

Her zaman bir durum karşısında dürüstçe kendinizi o kişinin yerine koymaya çalışın. Eğer Kendi kendinize “Onun yerinde olsam ne düşünür, nasıl davranırdım? “ derseniz her zaman kazanırsınız.

Bir sohbette işbirliğini, karşınızdaki kişinin düşüncesine kendi düşüncenize verdiğiniz önem kadar, değer verirseniz ancak sağlarsınız.

Karşıdaki kişinin sizi dikkatle dinlemesi, fikirlerinizi önemsenmesini istiyorsanız, hele müşteri ise bu kişi; konuşmadaki amacınızı baştan belirleyip ve en önemlisi kişinin duymak isteyecekleri cümleleri de konuşmanıza eklediğiniz de sonuç muhteşem olur.

 

7. Eğer iş veya özel yaşamda insan ilişkilerinde sorun yaşıyorsanız mutlaka profesyonel yardım alınız.

 724 PSIKOLOJIK DANISMANLIK ISTANBUL 0505 767 58 85

Psikolog, Prdagog, Yaşam Aile Öğrenci Kariyer Koçu, Aile Evlilik İlişki Danışmanı1234 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

AİLE DANIŞMANLIĞI NEDİR? AİLE DANIŞMANLARI AİLELERE NASIL YARDIMCI OLURLAR? - 18/11/2019
Aile Evlilik Çift Danışmanlığı ile ilgili sorularınız için 05447243650 numaralı iletişim hattımızdan arayarak veya whatsapptan dan iletişime geçebilirsiniz
Premarital Couple Counseling Is Actually Like A Check Up Test Before A Marriage - 31/10/2019
You can contact the professional helpline 05447243650 for all family marriage couple issues
Evlilik Öncesi Çift Danışmanlığı Aslında Evlilik Öncesi Bir Check Up Testi Gibidir - 31/10/2019
Tüm aile evlilik çift sorunları için profesyonel yardım hattı 05447243650 den iletişime geçebilirsiniz.
WHAT IS DEPRESSION? WHAT ARE THE WAYS TO COMBAT DEPRESSION? - 24/10/2019
If during the last 2 weeks you notice at least 5 of these symptoms in your life, which may interfere with your routine, this may mean that you are facing major depression and need psychological help.
RECOGNIZING STRESS DISORDER AFTER TRAUMA - 22/10/2019
Many people have witnessed or experienced a traumatic event (death, disaster, serious illness, attack, etc.) throughout their lives.
RECOGNIZING STRESS DISORDER AFTER TRAUMA - 22/10/2019
If you think that you or someone close to you have symptoms of Post Traumatic Stress Disorder that affect the whole life of an individual, it is very beneficial to get psychological support as soon as possible.
Ekrem Çulfa Hakkında Yorum Yorumlar Tavsiye Tavsiyeler Teşekkür Teşekkürler - 21/10/2019
Ekrem Çulfa Hakkında Yorum Yorumlar Tavsiye Tavsiyeler Teşekkür Teşekkürler... Seray A. Yorum ve Tavsiyesi 21-10-2019 İstanbul İçine kapanık, kafam karışık hissediyordum. Yapacaklarım karşısında kararsızdım. Zihnim karışıktı.
Ekrem Çulfa Aile Evlilik Çift Danışmanı Hakkında Yorumlar - 21/10/2019
İçine kapanık, kafam karışık hissediyordum. Yapacaklarım karşısında kararsızdım. Zihnim karışıktı. İlk seansta kimseyi düşünme, her zaman "kendi işinin patronu ol" demeniz ile aştım. Kararlı istikrarlı ses tonunuz işe fayda sağladınız.
What are the symptoms of learning disability? - 30/09/2019
Keep in touch with us by whatsapp +905447243650
 Devamı