• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret202085
Size göre Türkye' nin En İyi Ruh Sağlığı Uzmanı Kimdir?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


Yaşam Koçu İrfan Cirit 05315295673

Yaşam Koçu İrfan Cirit 05315295673
kendiminlideriyim@hotmail.com
AFFET KENDİNİ
17/10/2015

 

 kendini_affet_yaşam_koçu_irfan_cirit

 

 Yaşadığın olayların hepsinden sen sorumlu değilsin. Toplumda var olan sosyal temsiller, ortak algılar sana bazı konularda farkında olmadan baskı yapmış olabilir. Bilinçsizce bazı konularda karar vermiş olabilirsin. Seni bir şekilde bu kararı vermeye itmiştir çevren. Verdiğin karar ile bir hezimete uğramış da olabilirsin.

Bu hezimetin içindeyken, geri dönüp değiştirebileceğin bir durum yok ise, kaygılanman neyi değiştirecek? Kaygılanman ve o konuyu devamlı düşünmen seni daha da karmaşık bir duruma sokacak. Unutma ki, hayal gücün yaşadığın problemleri, zihninde olduğundan 10 kat daha zor çözülebilecek problemler olarak değerlendiriyor. Problemini indirgeyip, özüne odaklanırsan çok daha net çözümler bulabilirsin.

Kendini affet. Hata yapmış olabilirsin. Bunu kabul et. Sen insansın. Hata yapmak da senin için. Zamanla günlük sıkıntılar içerisinde boğuşurken, akıntıya kapılıp kayboluyorsun. Zihnine yapışan geçmişe dair takıntıların ve kaygıların sağlıklı düşünmene engel oluyor ve insanların içerisinde oradan oraya savruluyorsun. Koyduğun hedeflerine ulaşmak için ortadan kaldırdığın bütün engeller bir bir karşına çıkmaya başlıyor. Özfarkındalığın azalmaya başlıyor. İnsan olarak üretme, yaratma gücünü kaybediyorsun. Etrafında havada uçuşan ve kabul edilmiş  önermeleri sen de kabul ediyorsun.

Halbuki sen bir birey olarak farklısın. Farklı yeteneklerin var. Farklı değerlerin var. Emin ol zihninin içinde olup bitenlerin kimse farkında değil. Sadece sen yaşıyorsun ve sen biliyorsun. O yüzden kendine acı çektirmeyi bırak. Sabotajcının hoşuna gidiyor biliyorum sana acı çektirmek. Ama kendi kendine kaygılanıp, kendi kendini üzüyorsun. Ve bunu çevrene yansıtıyorsun. Böylelikle çevrende negatif enerji gelmeye başlıyor senin yüzünden.

Hata yaptıysan hayatın sonu değil. Varsın olsun. Affet kendini. Hiçbirşey tesadüf değil dostum. Yaptıklarının, sana yaptırılanların hepsinin bir sebebi var. Asla tesadüf değil.

Çare sensin dostum. Kendine kızmaktan vazgeç. İlacın sende. Eğer insan çaresiz kalınca, kurtuluş destanı yazabiliyorsa, eğer insan çaresiz kalınca İstanbul’u fethedebiliyorsa, eğer insan çaresiz kalınca ampulu icat edebiliyorsa bu o gücün daima içinde olduğunu göstermez mi? Peki bu gücünü açığa çıkarmanı engelleyen ne, kim? Sensin dostum, önündeki en büyük engel sensin. Hemen şimdi affet kendini!Paylaş | | Yorum Yaz
2861 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

BU SON GÜNÜM... - 08/07/2015
TELEVİZYON VE AKILLI TELEFONLARA TESLİMİYET - 02/07/2015
KARTAL MISIN TAVUK MU? - 31/05/2015
KADİR ABİ - 26/05/2015
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın