Bizden online teklif iste724 Psikoloji
Ekrem Çulfa, istanbul, Üsküdar, Kadıköy, Acıbadem, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Telefonu, 0533 373 81 23 ,pedagog ile ilgili aramalar, pedagog tavsiye, pedagog istanbul, pedagog anadolu yakası, pedagog devlet hastanesi, pedagog ücretleri, pedagog bölümü, pedagog nedir ne yapar, pedagog gülten, pedagog, Acıbadem Psikolojik Danışmanlık www.acibadempsikolojikdanismanlik.com/ 0533 373 81 23 Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret348140
Size göre Türkye' nin En İyi Ruh Sağlığı Uzmanı Kimdir?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


Psikolog Nurcan Kement +90 544 724 36 50
nurcankement@hotmail.com
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
15/03/2015

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu çocuklarda görülen psikopatolojik bir rahatsızlıktır. Bilinenin aksine, “Hiperaktif çocuk, çok zekidir.” varsayımı doğru değildir. Çünkü Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu çocukta nörolojik bir problemin olduğunun göstergesi olabilir. Erkek çocuklarında kız çocuklarına oranla daha fazla görülür. Kız çocuklarında daha çok dikkat eksiliği olarak gözlemlenirken, erkek çocuklarında daha çok hiperaktivite bozukluğu olarak saptanmaktadır. Erken yaşlarda kolayca fark edilebilir (4-5 yaş).

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu'nun Başlıca Belirtileri

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu'nun başlıca belirtileri kontrolsüz tepkiler, aşırı hareketlilik, dürtüsel tepkiler, dürtülere bağlılık, dikkat dağınıklığı, konsantre olamama, unutkanlıktır. Bu problemle karşı karşıya gelen çocuklar şu tür problemlerle yüzleşirler: Kolaylıkla dikkatin dağılması, detayları gözden kaçırma, unutkanlık, sık sık bir aktiviteden diğerine atlamak, bir ana konuda odaklanmakta güçlük çekme, zevkli bir konu ile uğraşmadıkça, kolaylıkla bir aktiviteden bir kaç dakika içinde sıkılmaya başlamak, organize etmek ve işi tamamlamak veya yeni bir şey öğrenirken konuda odaklanmakta zorlanmak, bir aktivitede ya da bir görevi tamamlamak için gerekli olanlar nesnelerde problemlerle karşılaşmak veya ev ödevlerini tamamlayamamak, bazen gerekli eşyaları kaybetmek (ör., kalem, oyuncak veya gerekli evrak), direk kendisine konuşulurken dinlemiyor gibi gözükmek, hayallere dalmak, kolayca zihni bulanmak ve yavaş davranmak, diğerleri kadar kolay bir şekilde bilgiyi işleyememek, talimatları net olarak takip edememek, otururken yerine duramamak ve kıpırdanmak, durmadan konuşmak, gördüğü şeylerle oynamaya çalışmak veya dokunmak, yemek yerken, okulda veya ev ödevi yaparken hareketsiz oturamamak, sürekli hareket eder halde durmak, sessiz iş ve aktiviteleri yapmakta zorluk çekmek. Bu tür problemi olan çocuklar okul hayatına adapte olamazlar, derslerine konsantre olamazlar, istenilen başarıyı elde edemezler. Ondan yapılmasını beklenen herhangi bir işle uzun süre meşgul olamazlar. Problem çözme yetisi hem okul (akademik) hayatında hem de sosyal hayatında yok denecek kadar azdır. Onların bu tür probleme sahip olmaları sadece onların okul ve sosyal hayatını değil, aile bireylerinin, okul arkadaşlarının, öğretmenlerinin başarısını ve sosyal ilişkilerini doğrudan ve dolaylı olarak etkiler. Onların “yaramaz çocuk” olarak etiketlenmelerine, arkadaşları hatta öğretmenleri tarafından dışlanmalarına sebep olur. Çocuğun sosyal hayatı zedelenir, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu devam etse bile, içine kapanır, kendine olan güveni azalır, öz saygısını geliştiremez ve depresyona girer. Bu probleme sahip çocuklar, gerekli yardımı almadıkları takdirde ergenlik ve yetişkinlik döneminde daha farklı problemlerde karşılaşmaktadırlar. Psikolog A. Nurcan Kement.

Psikolojik Soru/Sorunlar için Uzman Psikolog, Pedagog veya Psikiyatristlerimizden Profesyonel Destek veya Yardım almak için Telefonumuz:

724 Psikolojik Danışmanlık Merkezi

+90 544 724 36 50

 

Psikolog, Prdagog, Yaşam Aile Öğrenci Kariyer Koçu, Aile Evlilik İlişki DanışmanıPsikolog, Prdagog, Yaşam Aile Öğrenci Kariyer Koçu, Aile Evlilik İlişki Danışmanı 5214 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YEME BOZUKLUKLARI - 22/03/2015
Yeme Bozukluğu Nedir? Yeme Bozukluğu Neden Kaynaklanır?
Disleksi Hastalığı - 22/03/2015
Disleksi Hastalığı Nedir? Kimlerde Meydana Gelir?
SINAV KAYGISI - 22/03/2015
Sınav Kaygısı Nedir? Sınav Kaygısı Nedenleri Nelerdir? Sınav Kaygısı Belirtileri Nelerdir?
Disleksi Hastalığı - 18/03/2015
Disleksi Hastalığı Nedir? Neden Kaynaklanır? Kimlerde Meydana Gelir?
Kaygı Anksiyete Bozukluğu - 15/03/2015
Kaygı ya da anksiyete bozukluğu
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu - 15/03/2015
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu’nun Başlıca Belirtileri: