Bizden online teklif iste724 Psikoloji
Ekrem Çulfa, istanbul, Üsküdar, Kadıköy, Acıbadem, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Telefonu, 0533 373 81 23 ,pedagog ile ilgili aramalar, pedagog tavsiye, pedagog istanbul, pedagog anadolu yakası, pedagog devlet hastanesi, pedagog ücretleri, pedagog bölümü, pedagog nedir ne yapar, pedagog gülten, pedagog, Acıbadem Psikolojik Danışmanlık www.acibadempsikolojikdanismanlik.com/ 0533 373 81 23 Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam188
Toplam Ziyaret530484
Size göre Türkye' nin En İyi Ruh Sağlığı Uzmanı Kimdir?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


istanbul danışmanlık ve koçluk merkezi Psikolog Pedagog 05057675885
ekremculfa@gmail.com
Bipolar hastalık nedir?
20/12/2014

Bipolar kronik bir ruhsal hastalıktır. Bipolar bozukluğu olan kişilerin, duygu durumlarında dalgalanmalar mevcuttur. Bu dalgalanmalar; aşırı yükselme(mani ve hipomani) ve çökme(depresyon) olarak yaşanmaktadır. Bipolar hastalığının bipolarI ve bipolarII diye adlandırdığımız alt tipleri vardır. Hastalığın büyük bir bölümünü depresif dönemler ve depresif belirtiler oluşturmaktadır ve bu dönemde intihar girişimi daha fazladır.

 

Mani yani duygu durumunda yükselme hali bir hafta boyunca devam eder. Bu dönemde; kendine güvenin aşırı artması, fikir uçuşmalarının olması, fazla para harcama, cinsel aktivitede artış ve uyku ihtiyacının azaldığı görülmektedir. Hipomani de hafif duygu durum yükselmeleri, hafif düzeyde enerji artışı ve kendini çok iyi hissetme mevcuttur. Bu hastalar ya ilk kez depresyon ile gelmeleri ya da hipomanik durumlarından memnun olmaları nedeniyle bu konuda hekimi yanıltmaları sonucunda doğru tanı alamamaktadırlar.

Bipolar tedavisinde psikoterapi

Bipolar tedavisinde psikoterapinin yeri oldukça önemlidir. Hastanın ve ailesinin, hastalık hakkında bilgilendirilmesi farkındalığı arttıracaktır. Hastalık döneminde belirtileri erken tanımak ve ilaç uyumunu arttırmak oldukça önemlidir. Psikoterapinin diğer amaçladığı durumlar ise; madde kullanım bozukluklarını önlemek, düzenli yaşam alışkanlıklarını pekiştirmek, intiharı önlemek ve stresi kontrol etmektir. Bu nedenlerle bipolar tedavisinde psikoterapinin önemi yok sayılmamalıdır.

 

Kaynak: Medical tribüne-yıl 8- Sayı 9- Eylül-Ekim 2014

                                                                        Psikolog Saynur İçyüz

 Psikolog, Prdagog, Yaşam Aile Öğrenci Kariyer Koçu, Aile Evlilik İlişki Danışmanı771 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

OBSESİF KOMPULSİF NEDİR? - 20/12/2014
Birçok insan zaman zaman çeşitli konularda evham, endişe ve takıntılara kapılmaktadır ancak bu düşünceler günlük hayatımızı etkileyecek, günlük aktivitelerimizi kısıtlayacak boyuta ulaştığı zaman OKB adı verilen bozukluktan bahsedebiliriz.
ÇOCUKLARDA OKUL KORKUSU - 20/12/2014
Çocuklarda okul korkusu her yaşta ortaya çıkabilir. Kreşe giderken sorun yaşamayıp, ilköğretime başladığında sorun yaşayan çocuklar vardır.
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Nedir? - 20/12/2014
Günümüzde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu sık sık karşıya karşıya kaldığımız bir problemdir. Peki bu kadar yaygın olarak görülen DEHB nedir?
Çocuğunuza Sınır Koymakta Zorlanıyor musunuz? - 20/12/2014
Kural tanımayan çocukların anne-babaları şu soruyla karşılaşır; ‘’Neden bazı çocuklar sorun yaratmazken bizim çocuğumuz sorun yaratıyor?’’
ENÜREZİS (ALT ISLATMA) - 20/12/2014
Tıp dilinde enürezis diye bilinen bozukluğun halk dilinde ki adı alt ıslatmadır. Çocukluk çağının en önemli ve en sık görülen bozukluklarından biridir.
Çocuğunuzun ödev yapması problem haline mi dönüşüyor? - 20/12/2014
Bazı çocukların ve ailelerinin yaşadıkları ödev problemi bazen bir kaosa dönüşebiliyor. Bu durumda anne-babalar ne yapmalılardır?
ÇOCUK VE İNATÇILIK - 20/12/2014
Anne-babaların ve bizlerin en çok karşılaştığı problemlerden biridir inatçılık. İnatçılık 2-3 yaşında başlar ve daha sonra ki yaşlarda azalır. Ergenlik döneminde bu inatçılık tekrar ortaya çıkar.
Çocuklarda Tırnak Yeme Davranışı - 20/12/2014
Tırnak yeme çocuklarda 4 yaşından itibaren kendini gösterebilmektedir fakat yetişkinlerde de kendini gösterebilen bir alışkanlıktır. Bu davranış ergenlik döneminde çocukluk dönemine göre daha fazla görülmektedir.
WISC-R EĞİTİMİ - 25/10/2014
WISC-R EĞİTİMİ