Bizden online teklif iste724 Psikoloji
Ekrem Çulfa, istanbul, Üsküdar, Kadıköy, Acıbadem, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Telefonu, 0533 373 81 23 ,pedagog ile ilgili aramalar, pedagog tavsiye, pedagog istanbul, pedagog anadolu yakası, pedagog devlet hastanesi, pedagog ücretleri, pedagog bölümü, pedagog nedir ne yapar, pedagog gülten, pedagog, Acıbadem Psikolojik Danışmanlık www.acibadempsikolojikdanismanlik.com/ 0533 373 81 23 Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/724PsikolojikDanismanlikMerkezleri
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

7/24 Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Randevu Tel: +90 505 767 58 85
                      +90 533 373 81 23

Psikolojik Danışmanlık
İstanbul, Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Pendik, Fatih, Beylikdüzü, Bakırköy'de Şubelerimiz vardır.
Psikoterapi
Bebek, Çocuk ve Ergen, Evlilik, Aile, Cinsel Terapi Hizmetleri Vermekteyiz.
Koçluk ve Rehberlik
Yaşam - Aile - Kariyer - Sporcu - Öğrenci - Eğitim - İlişki - Yönetici ve Finansman Koçlukları Vermekteyiz.
Eğitimlerimiz
Aile Okulu - Evlilik Okulu - Boşanma, Çocuk - Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Hamilelik ve Evlilik Öncesi Eğitimleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam70
Toplam Ziyaret391074
Size göre Türkye' nin En İyi Ruh Sağlığı Uzmanı Kimdir?
İçeriği ile beraber
-15 yıllık bu site-satılık Fiyatı
10.000 Dolar
İçeriği ile beraber -15 yıllık bu site-satılık Fiyatı 10.000 Dolar
Jenerik isime sahip, içeriği güçlü
-15 yıllık bu site-satılıktır.

Fiyatı: 10.000 Dolar


Psikolog ilkin sulutaş
ilkinsulutas@gmail.com
İNTİHAR NEREDEN GELİR?
26/05/2018

İntihar hakkında, insanlar arasındaki en yaygın düşünce, üstesinden gelinemeyen duyguları düzenlemek için intiharın tek çözüm olduğuna varılmasıdır.Kişi için artık bu son çare ya da kaçınmayla verilen son karardır. 

Sebeplerine gelince intihara meyilli ya da teşebbüste bulunan kişilerin ortak özellikleri arasında duygu durum bozukluğu bulunması ve  yaşamında ağır depresyon geçirmiş olması da var.Daha derine inersek yapılan geniş çaplı araştırmalar intihara bazı kişilerin daha eğilimli olduğu ve eğilimli kişilerin beyin yapılarında bile diğer insanlara oranla bazı farklılıkların olduğu kanısına vardı.Şöyle ki intihara meyilli, daha önce teşebbüste bulunmuş kişilerde beynin karar almayla ilgili bölgelerinde- kişinin bozukluğu ne olursa olsun, hatta herhangi bir bozukluk söz konusu olmadığında bile- birtakım yapısal değişiklikler meydana geldiğine tanık olundu. Beyin örneklerinin ya da intihar eden bir hayvan modelinin eksikliği yüzünden araştırılması karmaşık olmakla birlikte, intihara eğilimli davranışın kendine özgü bir dirimsel yapıya sahip olduğu görüşü giderek ağırlık kazanıyor. 

Sayıları giderek artan araştırmalar bu tür davranışın altında yatan birtakım değişikliklere ışık tutuyor. Örneğin, intihar girişiminde bulunan bipolar bozukluk hastaları lityum almaya başlayınca, ilaç hastalığın öteki belirtileri üzerinde herhangi bir etki yaratmasa bile, insanlar bu tür girişimlerde bulunmaktan vazgeçiyorlar. 

Bir diğer ortak özellik ise intiharın genetik olabileceğidir.İngiliz The Guardian gazetesinde yayınlanan bir araştırmaya göre;İkizler ve evlat edinilen kişiler üzerinde yapılmış eski araştırmalarda, kişinin intihara eğiliminin %50'sinin genetik faktörlerle belirlendiği ortaya çıkarılmıştı. İntihar eğiliminin kalıtsal olması Ernest Hemingway ve Kurt Cobain ailelerindeki intihar vakalarını da açıklayabilir.Kurt Cobain'in  2 amcasının intihar ettiği biliniyordu. 1994 yılında kendini öldürmeden önce Cobain, "intihar genlerini  miras aldığını hissettiğini" söylemişti.Hemingway'in ise 2 kardeşi ve torunu da intihar etmişti.Ayrıca ileride intihar etmeye neden olan belirli genlerin  bulunduğu ve, eğer bu genler tespit edebilirse hangi depresif hastaların daha meyilli olduğunu belirlenebileceğine inanılıyor. 

    Psikolog A. Rüya İlkin Sulutaş 
0533 373 81 23578 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DEPRESYONU NASIL YENDİM - 26/05/2018
DEPRESYONU NASIL YENDİM!
KENDİ DÜMENİNİ ELİNE AL, HAYIR DE! - 26/05/2018
Başkalarına “evet” derken, kendinize “hayır” demediğinizden emin olmalısınız. – Paulo Coelho
TAKINTILARDAN KURTULMAK - 07/04/2018
TAKINTILARLABAŞA ÇIKMAK OBSESİFKOMPULSİF BOZUKLUĞU
İLAÇ MI PSİKOTERAPİ Mİ - 07/04/2018
Acaba ilaç mı kullanacağım yoksa ilaçsız psikoterapi ile mi ilerleyeceğim?
EVLİLİKTE GÜÇ SAVAŞI VE GÜÇ PAYLAŞIMI - 31/12/2017
Sağlıklı evliliklerde eşler yan yana koşar.Güç savaşı evliliklerinde ise eşlerden biri hep ileride olmaya veya öne geçmeye çalışır.
ALDATILAN KADIN NE YAPMALI NE YAPMAMALI? - 29/11/2017
Aldatma günümüz ilişkilerinin en büyük sorunlarından biridir. Son zamanlarda çok sık rastlanan bu durum aynı zamanda boşanmaların da 1 numaralı sebebidir.
KENDİ DÜMENİNİ ELİNE AL, HAYIR DE! - 26/11/2017
KENDİ DÜMENİNİ ELİNE AL, HAYIR DE! Başkalarına “evet” derken, kendinize “hayır” demediğinizden emin olmalısınız. – Paulo Coelho Hepimiz hayat boyu istemesek de sırf karşımızdakini kırmamak adına istemediğimiz bir sürü şey yapmışızdır.
AŞIRI STRESLİ VE HEYECANLI KİŞİLER HASTALANMAYA DAHA MÜSAİT - 02/05/2015
AŞIRI STRESLİ VE HEYECANLI KİŞİLER HASTALANMAYA DAHA MÜSAİT